Eesti Panga rändnäitused jõudsid Savernasse

Kooli II korruse saalis on üleval Eesti Panga rändnäitused “Eesti raha margast kroonini” ning “Euroraha”.

Näitus “Eesti raha margast kroonini” annab ülevaate Eesti Vabariigis alates 1918. aastast käibinud rahadest: Eesti esimesest omavääringust margast ning „vanast“ ja „uuest“ Eesti kroonist, millest esimene oli käibel aastatel 1928–1941 ning teine aastatel 1992–2010. Ajalooliste müntide ja pangatähtede kaudu avaneb omalaadne vaade Eesti riikluse ja majanduse ajaloole, aga nendes peegeldub ka meie kunsti- ja kultuurilugu.

Näitus “Euroraha” annab põhjaliku ülevaate Euroopa ühisrahast, euroala ajaloost, europangatähtedest ja -müntidest ning nende kujundusest ja turvaelementidest, samuti pühendus- ja meenemüntidest.

Uurimist jagub nii noorematele kui vanematele õpilastele.

Eesti Panga rändnäitused jõudsid Savernasse