EOK projekt “Sport Koolis”

IMG_0260

Teist õppeaastat käib Eestimaa koolides Eesti Olümpiakomitee algatatud projekt “Sport Koolis”. Kui eelmisel õppeaastal olid kaasatud 1. klassi lapsed, siis sellel aastal on lisandunud 2. klassi lapsed. Projekti eesmärgiks on propageerida liikumisharrastust ning pakkuda lisaks kehalise kasvatuse tundidele lasteleveel ühte võimalust liikuda  ja sportida. Eesmärgiks on just tutvustada erinevaid spordialasid kvalifitseeritud treenerite juhendamisel. Kuni detsembri kuuni on selleks alaks jalgpall, mida meie lapsed koos Kanepi ja Krootuse eakaaslastega harjutada saavad. Jalkat käime mängimas reedeti peale 3 tundi. Selge on see, et see on tekitanud ka mõningast ebamugavust, kuid loodetavasti arvestavad projekti läbiviijad ka tagasisidega, et koolidel oleks lihtsam seda väga  vajalikku algatust oma tunniplaanidesse ära mahutada. Kuid ettevõtmine on kindlasti väärt edasiarendamist, sest vähene liikuvus ja rohke nutiseadmete kasutamine on saamas tõsiseks probleemiks, kui nad seda juba pole. Ja mis peamine- tundub et lastele see väga meeldib. Natuke tuleb ka pingutada, mis on spordis ja elus ju laiemalt oluline. Nagu öeldud on projekti põhieesmärgiks laste liikumisharjumuste suurendamine, kuid kui keegi leiab pakutavatest aladest omale meelisala kuhu trenni minna, siis on projekt oma eesmärgi topelt täitnud.

Tunneme siis rõõmu liikumisest ja liigume ka ise, meie täiskasvanud, rohkem  ja miks mitte koos lastega. On see siis väike matk loodusesse või mingi muu treening – ja ikka vastavalt oma võimetele ning rõõmuga!

EOK projekt “Sport Koolis”