Saverna Põhikool

Tööpakkumine

Saverna Põhikool pakub täiskohaga tööd KOKALE (asenduskoht) alates 10. augustist 2021. a.

Töö sisuks on kauba tellimine, aruannete ja menüü koostamine, tervisliku toidu valmistamine lasteaiale ja koolile. Vajalik on tervisekaitse nõuete täitmine, arvuti tundmine tavakasutaja tasemel ja ANC programmi tundmine (vajadusel väljaõpe kohapeal).

Kool pakub kaasaegset ja arendavat töökeskkonda, mitmekülgseid enesearendamise võimalusi.

Kandidaadil võiks olla toitlustusalased teadmised, eelnev töökogemus, hea pingetaluvus, kohusetundlikkus, iseseisev mõtlemis- ja tegutsemisoskus, positiivne ellusuhtumine ja sõbralikkus.

Kandideerimiseks vajalikud dokumendid: avaldus ja haridust tõendava dokumendi koopia. Vajalikud dokumendid esitada aadressil direktor.saverna@gmail.com  hiljemalt 30. juuniks 2021. Info tel 5303 4484.

Õppetöö korraldus alates 17. maist

Alates 17. maist on kõik õpilased 1.-9. klassini koolis.
12-aastased ja vanemad õpilased peavad kandma maski.

Õppekorralduse muudatus alates 03. maist

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele saavad 3. maist kooli minna 1. - 4. klassi ja 9. klassi õpilased.Õppetöö toimub tunniplaani alusel. Täpsem info asub Stuudiumis.

Õppekorralduse muudatus

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele rakendub alates 11. 03. 2021 kõigile vabariigi üldhariduskoolidele täielik distantsõpe (1.-9. klassi õpilased), mis esialgse kava kohaselt kestab kuni 11. 04. 2021.

Sellest lähtuvalt on täielikul distantsõppel ka meie kool. Igasuguse uue info teatame jooksvalt Stuudiumis. Probleemide korral pöörduge esmalt klassijuhataja poole.

Osaline distantsõpe alates 1. märtsist

Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele on alates 1. märtsist 2021 distantsõppel 5.-9. klassi õpilased.

Piirang ei kehti 1. – 4. klassi ja eriprogrammi alusel õppivatele õpilastele. Nende õppetöö jätkub koolimajas tavapärases kontaktõppes. 

Perekeskset koolivaheaega!

Järvemuuseumis

2. veebruaril sõitsime bussiga kalade näitusele Võrtsjärve õppekeskusesse. Seal oli väga palju erinevaid kalu. Olid röövkalad, mis tähendab, et nad söövad teisi kalu. Akvaariume oli mitmes ruumis. Ühed olid suured kalad, teised väiksed. Oli ka üks kilpkonn. Põranda sees oli suur akvaarium, mille peal me saime kõndida. Seal sees oli suur säga. Osad kalad varjasid ennast, aga mõned tulid vaatama.

Teisel korrusel me mängisime: ühes mängus pidime kala püüdma, teises pidime aitama angerjal jõuda kaugele merre. Panime ka kalapuslesid kokku. Meile anti tööleht, sinna pidime joonistama ja otsima ülesannetele vastuseid. Lõpuks ostsid kõik nendale kaheksajala kuju. Väga tore oli.

Ranek ja Karl 2. klassist

"Pikk-pikk teekond"

1.-5. klassi õpilased said osa Ilon Wiklandi 90. sünnipäeva auks korraldatud tegelusnäitusest “Pikk-pikk teekond”. Seekordne näitus oli teistmoodi ja väga põnev, sest see koosnes kohvritest. Viis värvilist kohvrit, mis liiguvad mööda Eestit, sisaldasid materjale kunstniku elust ja loomingust. Kogu ettevõtmist juhtis raamatukogus Tiina Hoop. Õpilased said lisaks kuulamisele ka ise kohvreid avada ning kõike käega katsuda. Selline lähenemine kunstniku tutvustamiseks on väga teretulnud ning õpilased said kindlasti rohkem teadmisi, kui nad loenguvormis üritusest oleks saanud.

KIKi-programmiga tähetornis

4. klassi õpilased osalesid 14. jaanuaril KIKi programmi raames Tartu tähetornis toimunud teematunnis "Vulkaanid ja maavärinad." Uusi teadmisi saadi Maa siseehitusest, erinevatest vulkaanitüüpidest, maavärinate tekkepõhjustest ja tagajärgedest.
Teoreetilisele osale järgnes suurt põnevust pakkunud tegevuslik pool. Katsete abil selgitati lastele, kuidas vulkaan purskab ning kuidas tekivad mäeahelikud ja süvikud. Laamadeks jagatud maailmakaardi kokkupanek pakkus põnevust. Huvitava mängu teel saadi teada, missugused on maailma suurimad vulkaanid ja kus need paiknevad. Saadi teada, kuidas laamade liikumine põhjustab maavärinaid ning üllatust pakkus teadmine, et maavärinad on toimunud ka Eestis.
Teematunni lõpuks said lapsed ise meisterdada endale vulkaani, mille abil on õpitud teadmisi hea meelde tuletada.

Saverna koolimaja - 65

11. jaanuaril tulid õpilased jõuluvaheajalt tagasi kooli. Samal kuupäeval täpselt 65 aastat tagasi said tollased õpilased astuda esmakordselt üle selle koolimaja ukseläve. Tolleaegseid tingimusi tutvustasid kooliperele 5. klassi õpilased, kes ajalooõpetaja Merike Tamme juhendamisel olid aktuse ette valmistanud. Eriti tore on tõdeda, et Saverna koolis õpib päris palju neid, kelle vanavanemad on siin õppinud. Kui aktusel tunti huvi, kelle vanematest on üks või teine siin õppinud, tõusis lausa kätemeri. Ka praeguse õpetajaskonna hulgas on kolm endist õpilast. Võime olla uhked, et põlvkondadevaheline side on tugev ning vilistlased usaldavad oma kodukooli.

Piparkoogikrõbin

Mooste kool tuli novembris välja maakondliku konkursiga “Piparkoogikrõbin”. Sinna oodati temaatilisi joonistusi ja luuletusi, et saada uusi jõulu- ja talvemõtteid, mis oleksid lustakad ja omanäolised. Saime oma kooli õpilaste üle suurt rõõmu tunda. Kunstikonkursil saavutas Lisandra Kukk II koha ja Nora Lilli Maamägi oma vanuserühmas III koha. Luulekonkursil läks veelgi paremini. Kermo Pukk jagas 3.-4. kohta ning puhas töö tehti 7.-9. klassi luuletajate hulgas: Daniel Kure I, Eleri Piho II ning Kristo Kurik III koht. Palju õnne!

Lisaks auhinnasaajatele oli meie koolist konkursile saadetud veel toredaid töid: Liisa Kaasik ja Cassandra Randoja osalesid nii luuletuse kui kunstitööga; luuletused sepitsesid valmis veel Raina Mertsina, Greete Haavistu, Siim-Sandor Nilbe, Meribel Pukk, Marta Lehtmäe; oma mõtted maalisid paberile Karl Ader, Hanna Brit Ermel, Eliise Linnus, Marten Parv, Triinu Liis Seema, Gregor Tamm. 

Aasta looma konkursil taas edukalt

Sügisel kuulutas Eestimaa Looduse Fond välja aasta looma nahkhiire unejuttude kirjutamise konkursi. Konkursile oodati nii lühijutte kui erinevaid luulevorme. Saverna koolist sai võistlustulle saadetud 7 omanäolist tööd, mille autoriteks olid Raven Kalpus, Kevin Nigol, Daniel Kure, Cassandra Randoja, Mona Rea Nerva, Eleri Piho ja Kaina Mertsina.

14. detsembril kuulutati videosilla vahendusel välja võistluse võidutööd. Konkursil osales ligi 70 haridusasutust ja esitati üle 450 unejutu. Rõõm on teatada, et meie kooli 9. klassi õpilane Kevin Nigol jõudis oma regivärsilise luuletusega “Hõlju, hõlju, hiirekene” 7.-12. klassi arvestuses kolme parima hulka. Palju õnne! Võitjate väljakuulutamist on võimalik näha siit https://www.youtube.com/watch?v=i22nJZt0-yk&feature=youtu.be (4.45-5.02)

Esmaspäeval, 11. jaanuaril 2021 alustab Saverna koolipere õppetööd tavapärasel viisil kontaktõppe vormis (koolis).

Seoses koroonaviiruse levikuga ei ole lubatud lapsevanematel ja võõrastel koolimajja siseneda, v.a kui on kokku lepitud direktori või õpetajaga ja sel juhul palume kanda kaitsemaski või visiiri.

Peakokaga kokkama

Reedel, 27. novembril said 6.-8. klassi õpilased kokandustunni peakoka Veronika Eesmaaga. Üritus kuulus Maaeluministeeriumi ja Eesti Peakokkade Ühenduse (EPÜ) koostöös valminud suurprojekti „Peakokad koolides”. Saadi uusi teadmisi ja osa huvitavast kodundustunnist.

ERMi joonistusvõistlus

25. novembril ERMis toimunud võistujoonistamisel "Minu oma muinasjutt" saavutas 1.-3. klassi õpilaste hulgas I koha meie kooli 2. klassi õpilane Karl Ader. Hurraa! 
Suurepärased tööd joonistasid võistlusplatsil valmis ka Amariel Lõhmus, Greete Haavistu, Nora Lilli Maamägi, Eleri Piho ja Kamilla Elise Teesalu. Suur aitäh sulle, õpetaja Krista Varul!

Edukas laulukonkurss

24. novembril Põlva Muusikakoolis toimunud laulukonkursi "Tähtede lava" I voorust said meie Greete Haavistu, Marta Kont ja Kaur Merisalu kõik edasi maakondlikku finaali, mis toimub Põlva kultuurimajas aprillikuus. Suurepärane tulemus, sest  Põlvamaal on häid lauljaid palju ja konkurents on väga kõva. Suur tänu juhendajale, kelleks on muusikaõpetaja Tiina Konks.

TÜ Teaduskooli loeng

Kodanikupäeva sissejuhatuseks toimus 20. novembril 5.-9. klassi õpilastele teemakohane loeng “Kuningate, presidentide ja peaministrite ülesanne. Millist tööd nad päriselt teevad?” Loeng oli TÜ Teaduskooli poolt ning lektoriks Kristiina Tõnnisson. Õpilased said ülevaate, kuidas riigi juhtimine üldjoontes käib, kahetsusega nenditi, et kuningaks pole võimalik saada, küll aga presidendiks või peaministriks. Lektor ilmestas oma juttu slaididega ja oli meeldivalt üllatunud, et õpilased oskasid antud teemal kaasa rääkida. Seekordne esineja oli õpilaste jaoks veidi tavatu, sest ta kandis kaitsevahendina visiiri, aga kogu tekst oli hästi kuulda ja midagi läinud kaduma. Oli huvitav ühiskonnaõpetuse tund.

Munalabor

5. novembril osalesid 6.-9. klassi õpilased Tartu Ülikooli Chemicumi uurimislabori eksperimendiprogrammis MUNALABOR. Paaristöö käigus saadi palju teoreetilisi ja veelgi enam praktilisi oskusi. Laboris veedeti täispikk koolipäev ning bioloogias said nii mõnedki asjad loodetavasti selgemaks. Tänusõnad noortekeskusele, mis toetas projektis osalemist.

 Maakondlikud rahvastepallivõistlused

Üle mitme aasta oli Põlvamaa 4.-5. klassi poiste rahvastepallivõistlustel väljas meie kooli  võistkond. Kuigi info puudumise tõttu saime võistlustest teada vaid kaks päeva enne toimumist ning kokkumängu saadi harjutada vaid korra, olid poisid tahtmist täis ning astusid julgelt võistlustulle. Võitu ei tulnud, geimivõite aga küll. Meie südid võistlejad olid Joosep Kaur Reinsalu, Ralf Meitsar, Romer Marran, Kaur Merisalu, Mehis Kombo, Mattias Talvis 5. klassist ning tublid 3. klassi poisid Tanver Talvis ja Mattias Kombo, kes saavutasid 7. koha.

 Halloween´i tähistamine

Õpilasesinduse tegevus on hoo sisse saanud. Valitud on uus koosseis, juhiks Kamilla Elise Teesalu 8. klassist,  ja tundub, et seekord on sinna koondunud õpilased, kes tõepoolest tahavad midagi ära teha. Suur osa õpilasesinduse toimimisel on loomulikult nende uuel mentoril Carol Kägol. Ka tema õpib koos õpilastega ja praeguseks on toimunud juba ka esimene nende poolt korraldatud üritus- halloweeni-päev. 30. oktoobril oli hommikust saadik oli koolimajas ringi liikumas võlureid, koletisi ja muid hirmu tekitavaid tegelasi. Pärast lõunat algas võimlas tants, trall ja tagaajamine. Oli vahva üritus!

Ettevõtluslaager

27. oktoobril oli 4.-6. klassi õpilastel teistsugune koolipäev, sest toimus ettevõtluslaager. Sügiskool algas esimese tunnikellaga ja selle viisid läbi MTÜ Ettevõtlusküla koolitajad, Mängulises võtmes õpetati ettevõtlusega tegelemist, meeskonnatöö tähtsust, arendati loomingulisust ja teiste kuulamise oskust. Õpilaste arvates oli lõbus ja huvitav, sest pani mõtlema sellele, et midagi uut välja mõelda on tegelikult päris raske.

Tartu plokkflöödiansambli kontsert

Eelviimasel koolipäeval enne sügisvaheaega oli meil kõigil suures saalis võimalus osa saada muusikatunnist, kus tutvustati plokkflöödi perekonda. Tartu II muusikakooli õpilased Veronika Järv, Pille-Riin Pensa, Kärt Kiiver ja Mirtel Tooming mängisid nii meile tuttaval sopran-plokkflöödil kui ka alt- ja tenorplokkflöödil erinevaid soololugusid ja ansamblipalu. Nende õpetaja Anneli Kuusk puhus elu sisse veel kahele äärmuslikule selle pere esindajale. Pikal paksemal punasel pillil oli piibutaoline kõver huulik ja päris madal hääl – see oli bass-plokkflööt.  Vilepillitaoline helehäälne tilluke sopranino (=sopranikene) tegi võluflööditaolisi helisid. Meie oma digiklaver muutus mõnes loos vanaaegseks klavessiiniks,  klahvpilli mängis õpetaja Stella Sõmer. Soololugusid oli nii vanemast ajast kui ka Raimond Valgrelt. Keskaegsed tantsulood, kus mängisid korraga kõik pillid, kõlasid väga kenasti.

Sõbralikud ja omavahel hästi kokkusobivad heakõlalised pillid seal plokkflöödiperes – nagu ka meie suurepärased õpilased, kes kõike toimuvat huvi ja tähelepanuga kuulasid. Aitäh kõigile osalistele!

Tiina Konks, muusikaõpetaja

Suurprojekt " Sünnipaik"

9. oktoobril käis 8. klassi õpilane Mona Rea Nerva projekti "Sünnipaik" raames Koorastes filmivõtetel. Projekti veab näitleja ja lavastaja Peeter Volkonski, kes on võtnud eesmärgiks kaardistada Eesti pinnal 300 suurmehe sünnikodud. Tema mõte on iga sünnipaiga juures filmida suurkuju saavutusi või loomingut lugevat kooliõpilast. Seekordseks väljavalituks oli Eesti metsateadlane Paul Reim.

Mona sai oma osaga suurepäraselt hakkama ning pälvis filmijate poolt kiidusõnu. Aastaks 2021 on Eesti Rahva Muuseumil selle kolmeaastase projekti tulemusena virtuaalne kaart, kus on näha nii suurmeeste sünnikohad kui ka võimalus kuulata õpilaste esinemist. Jätke siis meelde- Koorastes Paul Reimi sünnikodu juures kuulete-näete lugemas meie oma Monat.

Edu ettelugemisvõistlusel

Üle-eestilise 4. klasside ettelugemisvõistluse "Minu vanaisa nägi, kuidas kerkis Munamägi..." Põlvamaa eelvoor peeti 7. oktoobril Põlva Keskraamatukogus. Võistlus on pühendatud eesti rahvajutu aastale ja ette loetakse muistendeid. Eelvoorus osales 10 õpilast seitsmest koolist.
I koha saavutas meie kooli õpilane Jaan Ader, keda juhendasid õp Kaire Siimus ja Tiina Hoop raamatukogust. Suure panuse võitu andis kindlasti ka Jaani perekond.
Jaan esindab Põlvamaad võistluse finaalis Eesti Lastekirjanduse Keskuses (finaali saadetakse videod). Palju õnne!

Õpetajate päev

Reedel, 2. oktoobril tähistati Saverna koolis õpetajate päeva. Üheksanda ja kaheksanda 
klassi õpilased andsid noorematele tunde. Pärast tunde austati õpetajaid aktusel.
Õpetajad pidid oma teadmisi ja oskusi näitama kooliteemalises "Kuldvillakus" ja teatevõistluses.
Aktus lõppes üheksanda klassi kõne ja paljude õnnitlustega.

Alar Tamm, 9. klassi juhataja

Õppekäik Soomaale

1. oktoobril käis 3. klass KIK-i projekti raames Soomaal Riisa õpperajal. Nende programmiks oli "Sisalikuretk rabas", mille eesmärgiks oli õppida tundma raba, selle elustikku ja eripära. 
Õppeprogrammi viis läbi keskkonnahariduse spetsialist, kes matkarada läbides rääkis lastele väga huvitavalt rabast ja selle elustikust ning seal elavate liikide vahelistest suhetest. 
Lisaks said lapsed uurida rabataimi, mõõta laukas vee temperatuuri ja sügavust. Kohe matka alguses sai iga laps juhendajalt ühe rabas elava looma või putuka pildi koos tutvustava tekstiga. Iga laps sai matka käigus oma teksti teistele ette lugeda. 
Õppekäigu lõpus tehti kogetust kokkuvõte ning vaadati filmi Soomaast. Kuna ka ilm oli väga soe ja päiksepaisteline, siis oli see lastele üks suurepärane päev looduses viibimiseks.

Ulja Uibo, 3. klassi juhataja

Euroopa keeltepäev

25. septembril tähistasime Euroopa keeltepäeva.

1. tunni ajal kogunes terve koolipere kuulama Hispaania reisi muljeid. See oli Erasmus+ projektis “Cultures on a Palette” osalejate kevadine võlg. Reisil käidi juba märtsikuus, aga siis tulid koroonapiirangud ja muljed jäid vahendamata. Hispaanias külastati 1500 õpilasega kooli Lleida linnas. See oli meie mõistes mammutkool rõõmsate kooliruumide ja sõbralike inimestega, kus trepiastmetelt võis õppida korrutustabelit ja valemeid, pikki koridoriseinu kaunistasid õpilaste tööd ning kuulsuste mõtteterad. Tegevusrohke nädal möödus ülikiiresti. Mälestustesse jäid Romaani kirikud mägikülades ning üks Hispaania kuulsamaid vaatamisväärsusi, Sagrada Familia, mis on kuulsa arhitekti A. Gaudi projekti järgi ehitatav kirik Barcelonas. Sealne loodus pakkus üllatusi. Reisipäeval mägedesse sadas lund, mida läinud talvel Eestis nii vähe nägime. Samas õitsesid viljapuuaiad – virsikupuud olid silmipimestavalt roosad. Kõiki muljeid oli raske sõnadesse panna, proovisime säravamad kinnipüütud hetked esitlusse koondada. Hispaania muljed

Suure vahetunni ajal ootas 5.-9. klasside õpilasi Euroopas kõneldavate keelte tundmise väljakutse, kus sama tekst oli tõlgitud erinevatesse keeltesse. Kõige rohkem keeli tundis ära võistkond koosseisus Ele Riin Seema, Cassandra Randoja, Mona Rea Nerva. Suur tänu kõigile õhinal kaasa mõtlejatele!

Anne Uibo, inglise keele õpetaja

Heategevuslik teatejooks

Juba viiendat aastat osaleme heategevuslikul teatejooksul Otepääl. See on jooks 8-liikmelistele võistkondadele, kus võitjaid välja ei selgitata, vaid oluline on osavõtt ja kaasamõtlemine. Üritus on mõeldud 10-16aastastele noortele.

Sel aastal käisid teistega mõõtu võtmas 5. ja 8. klassi õpilased. Imeilus sügisilm soosis igati ürituse toimumist. Kõigepealt korraldajapoolsed tervitused, seejärel soojendus ning esimene start antigi 5. klassidele. Meie kooli võistkonnas jooksid Kaur, Marleen, Ralf, Ele Riin, Joosep, Marta, Romer ja Melani. Igaüks andis rajal oma parima ja jooksis kõigest väest, mis sellest, et medaleid ei jagatud. 

8. klassi eest läksid rajale Ruudi, Eleri, Kamilla, Kaina, Mona ja Angela. Kuna võistkonnas pidi olema ikkagi 8 liiget, siis aitasid hädast välja Kermo ja Markus-Talis 6. klassist. Pingutati kõvasti ja rajale ei jäänud midagi, sest oli näha, kuidas kõik peale oma vahetust üritasid hingamist jälle korda saada.

Oli vahva üritus ja tore oli näha särasilmseid õpilasi, kes on rõõmuga valmis osalema. Mälestuseks said kõik osalejad T-särgi, diplomi ja kommi, mida põske pista. Järgmisel aastal jälle!

Orelile külla

21. septembri muusikatunnid meie vanemale kooliastmele toimusid seekord väljasõiduna Kanepi kirikusse. Koguduse õpetaja Margit Lail tutvustas lahkelt nii kirikus käitumise kombeid, veidi ajalugu ning loomulikult Kanepi valla üht suurimat varandust - 118 aasta vanust nimeka Saueri firma orelit. Ilusa häälega pill on praegu heas korras ja saime meiegi sealt hääle kätte.

Kiriku kõrval asub teine oluline kultuurilooliselt tähtis paik, kuhu sammud seadsime - Kanepi-Mäe kalmistu. Kanepi kihelkonnas on elanud väga aktiivsed vaimuelu edendajad, haridustegelased, kunstnikud ja kirjanikud, kogukonna seltsielu eestvedajad, kelle mälestust on ka tänapäeval hoolsalt hoitud. Lõuna-Eesti viljakalt pinnalt võrsub praegugi erilisi talente nii kultuuri, teaduse kui spordi alalt - on, kellest eeskuju võtta.

Tiina Konks, muusikaõpetaja

Juubelinädal

Vahemikus 14.-18. september oli meie koolimaja juubelihõnguline. Nädalat alustas õpetaja Merike Tamm, kes on Saverna koolis töötanud juba 36 aastat. Lisaks matemaatika-, ajaloo-, ühiskonnaõpetuse- ja käsitöötundide andmisele tegeleb õpetaja Merike ka palju muuga: hoiab silma peal kooliümbrusel ja kooliaial, veab Ettevõtliku Kooli projekti ja paikab sageli ära ka õplaste pluusid-püksid, mis on kogemata rebenenud. Kevadised kunsti- ja käsitöönäitused on tuntud juba Savernast kaugemalgi. Ta on alati olemas, kui toimub mõni üritus ja kui vajatakse tema organisaatorivõimeid või abi.

Nädala lõpus oli juubilariks Aino Mõttus. Õpetaja Aino on hommikuti koolimajas esimesena kohal, alati heatujuline ja naerusuine. Tema pedagoogiline staaž on aukartustäratav- 49 aastat. Meie koolis on ta vene keelt õpetanud viimastel aastatel. Ta on nõudlik ja järjekindel õpetaja, kes püüab kõigest väest lastele seda raskena tunduvat võõrkeelt õpetada. Ta on lõpmatuseni valmis selgitusi jagama, abistama ning toetama ja tunneb siirast rõõmu, kui tulemusi näha on. 

Palju õnne ja jätkuvat toimekust!

 1. september 2020

Kooliaasta avaaktus toimub 1. septembril kell 10 kooli võimlas. Aktusele järgnevad klassijuhatajatunnid.

Edaspidi on nädalainfo nähtav valiku "Kalender" all, esilehel kuvatakse kokkuvõtteid koolis toimunust ja olulisemat infot.

 

 

Nädalainfo 8.-12. juuni

8. juunil viimane koolipäev

12. juunil kell 17 toimub 9. klassi lõpupidu. Saali pääsevad lõpetajad, lapsevanemad ja kutsetega külalised. Lillede jagamine ja õnnitlemine toimuvad õues, kus võivad osaleda ka sõbrad ja tuttavad.

Nädalainfo 1.-5. juuni

Õppetöö jätkub nii kontakt- kui ka distantsõppel. Kontaktõppes osalemiseks on vajalik lapsevanema kirjalik nõusolek. Õppeaasta kohta saab täpsema info peale 1. juuni õppenõukogu klassijuhatajalt ja Stuudiumist.

Õppenõukogud toimuvad 1. juunil kell 13 ja 5. juunil kell 13.

Maakondlikul isamaalise omaloomingu konkursil saavutas oma kunstitööga I koha 2. klassi õpilane Amariel Lõhmus. Luuletuste kategoorias võitis nooremas vanuserühmas esikoha Meribel Pukk 6. klassist, keskmises astmes saavutas III koha 8. klassi õpilane Hugo Ermel
Äramärgitud tööde hulka jõudis ka Angela Hõlsti (7. klass) looming.

Nädalainfo 25.-29. mai

Õppetöö jätkub nii kontakt- kui ka distantsõppel. Neile, keda aineõpetajad sooviksid koolis näha, saadab klassijuhataja teate ja tunniplaani. Kontaktõppes osalemiseks on vajalik lapsevanema kirjalik nõusolek.

Suvine koolivaheaeg algab 9. juunil, kuna meie 1. septembri koolipäev toimus pühapäevasel p0äeval. 

Nädalainfo 18.-22. mai

Koolis toimub osaline õppetöö. Kõigile, kes peaksid kooli tulema, saadetakse klassijuhataja poolt teade, millisel päeval tulla ja milline on tema tunniplaan. Koolitulekuks on vaja lapsevanema luba. Suurem osa õpilasi kooli tulema ei pea ja jätkavad distantsõpet.

Üle-eestilise 28. Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad on selgunud. Meie kooli 7. kl õpilase Kamilla Elise Teesalu töö pealkirjaga „Veepeegel“ sai Ülle Väljataga eriauhinna.
Rahvusvahelisel kalade joonistamise võistlusel “Kuhu siirdud, kala? Las ma enne joonistan sind!” pälvisid Eesti žürii poolt tunnustuse tööd, mille autoriteks on Lisandra Kukk (2. kl) ja Gerly Piho (9. kl).

Info 16. märts - 17. mai

Seoses kehtestatud eriolukorraga on kool suletud ja õppetöö toimub kaugvormis. Peamine suhtlus toimub Stuudiumis.

Nädalainfo 9. - 13. märts

9. märtsil läheb 3. klass viimast korda Põlvasse ujumistundi

9. märtsil eelkool õpetaja Tiina juures

9. märtsi õhtul lähevad 7.-9. klassi õpilased Viljandi Ugalasse vaatama etendust "Hullemast hullem"

10. märtsil lähevad 9. klassi õpilased Põlvasse töö- ja karjäärimessile

10. märtsil õpib 6. klass KEAT-programmi raames matkatarkuseid

12. märtsil läheb suurem osa 5.-9. klassi õpilastest Tallinnasse

13. märtsil kirjutame 10 õpilasega e-etteütlust

Nädalainfo 2. - 8. märts

2. märtsil läheb 3. klass Põlvasse ujumistundi

2. märtsil eelkool õpetaja Krista juures

3. märtsil läheb Daniel Kure Ahjale Fr. Tuglase omaloomingukonkursi autasustamisele. Daniel saavutas I koha.

3. märtsil lähevad 7.- 9. klassi õpilased Tartusse vaatama filmi "Talve".

4. märtsil lähevad Kaina Mertsina, Ave Hõim ja Hugo Ermel Võru Instituuti võrokeelsele mälumängule

4.-5. märtsil on 9. klassi noormehed Tartu KHK lahtiste uste päevadel

6. märtsil lähevad 3. ja 5. klassi õpilased KIKi programmi raames Võrtsjärve Õppekeskuse Järvemuuseumi

6. märtsil lähevad maakondlikule matemaatika olümpiaadile Marta Kont, Melani Kahar, Marta Lehtmäe, Kaur Merisalu ja Daniel Kure.

Nädalainfo 17. - 23. veebruar

17. veebruaril läheb 3. klass Põlvasse ujumistundi

17. veebruaril eelkool õp Heleni juures

18. veebruaril veeohutusalane koolitus 1. klassile

18. veebruaril lähevad 7. klassi tüdrukud Kamilla Elise, Mona Rea, Eleri ja Kaina preemiaüritusele Tartusse

19. veebruaril õppenõukogu

20. veebruaril vabariigi aastapäeva aktus kell 11.30

20. veebruaril lähevad 9. klassi poisid infopäevale edasiõppimise võimalusi uurima

21. veebruaril lähevad 4. ja 7. klass KIKi projekti raames Tõraverre õppekäigule

Nädalainfo 10. - 16. veebruar

10. veebruaril läheb 3. klass järjekordsesse ujumistundi Põlvasse

11. veebruaril eelkool õp Alari juures

11. veebruaril KEAT-programmi esmaabialane loeng 6. klassile

11. veebruaril läheb 9. klass Põlvasse infopäevale edasiõppimise võimalusi uurima

12. veebruaril toimub arvutiklassis pranglimise finaal, kuhu pääsesid Nora Lilli Maamägi, Tanver Talvis, Daniel Kure, Mona Rea Nerva, Kamilla Elise Teesalu, Eleri Piho, Kaina Mertsina, Ave Hõim, Neleliis Pukk, Gerly Piho, Laura Bogdanov, Tormi Säärits, Edgar Kuld, Siimon Teesalu, õp Merike Tamm ja õp Ivi Luht.

13. veebruaril tulevad Otepää Gümnaasiumi noored 9. klassile oma kooli tutvustama

14. veebruaril tähistame kooli sõbrapäeva erievate tegevustega, avatud on laat

15. veebruaril võtab Marta Kont osa muusikaõpetuse olümpiaadist

Nädalainfo 3.- 9. veebruar

3. veebruaril läheb 3. klass Põlvasse ujumistundi

4. veebruaril eelkool õp Merikese juures

5. veebruaril toimuvale matemaatikaolümpiaadile lähevad Mona Rea Nerva, Neleliis Pukk ja Edgar Kuld.

5. veebruaril hoolekogu koosolek kell 17.30

7. veebruaril KEAT-programmi keskkonnaalane loeng 6. klassile

8. veebruaril maakondlik kunstiolümpiaad, kus Kamilla Elise Teesalu saavutas III koha

Nädalainfo 27. jaanuar- 2. veebruar

27. jaanuaril eelkool õp Katerina juures

27. jaanuaril läheb 3. klass Põlvasse ujumistundi

29. jaanuaril lähevad 1. ja 2. klassi õpilased Põlvasse "Hunt Kriimsilma talvetempe" vaatama

30. jaanuaril lähevad nupukamad õpilased Räpinasse NUPUTA võistlusele. Võistkondades on Marta Kont, Melani Kahar, Kaur Merisalu (4. kl), Marta Lehtmäe, Kermo Pukk, Cassandra Randoja, Daniel Kure (5.-6. kl), Mona Rea Nerva, Eleri Piho ja Angela Hõlst (7. kl).

31. jaanuaril KEAT-programmi küberturvalisuse ja raudteeohutusealane loeng 6. klassile

31. jaanuaril kell 17 lõpeb pranglimise III eelvoor. Parimad tulemused saavutasid Nora Lilli Maamägi, Jaan Ader, Daniel Kure, Mona Rea Nerva (võitja neidude klassis), Kaina Mertsina, Eleri Piho, Neleliis Pukk, Gerly Piho, Ave Hõim, Laura Bogdanov, Laura Orav, Edgar Kuld, Siimon Teesalu ja Tormi Säärits.

Nädalainfo 20. - 24. jaanuar

20. jaanuaril eelkool õp Ivi juures

20. jaanuaril läheb 3. klass Põlvasse ujumist õppima

21. jaanuaril KEAT-programmi päästealane loeng 6. klassile

21. jaanuaril lähevad 3.-5. klassi õpilased Tartusse Ettevõtluskülla 

24. jaanuaril maakondlik eesti keele olümpiaad Põlvas. Osalesid Marta Lehtmäe (6. koht), Daniel Kure (10. koht), Mona Rea Nerva (7. koht), Ave Hõim (12. koht) ja Neleliis Pukk (9. koht).

Nädalainfo 13. - 17. jaanuar

13. jaanuaril eelkool õp Ulja juures

13. jaanuarist jätkub 3. klassi ujumisõpe Põlvas

16. jaanuaril õppenõukogu

17. jaanuaril toimub Räpinas maakondlik inglise keele olümpiaad 9. klassile, osalevad Neleliis Pukk ja Siimon Teesalu.

17. jaanuaril II õppeperioodi lõpp

11. jaanuaril saab Saverna koolimaja 64aastaseks. Palju õnne!

Nädalainfo 6. - 10. jaanuar

HEAD UUT AASTAT!

10. jaanuaril KIKi projekti õppekäik Jääaja Keskusesse 4. ja 5. klassile

TOREDAT KOOLIVAHEAEGA!

Nädalainfo 16. - 20. detsember

16. detsembril eelkool õp Lennarti juures

16. detsembril lõppes pranglimise II voor. Seekord näitasid parimaid tulemusi Edgar Kuld (vabariigis 31.), Mona Rea Nerva (vabariigis 57.), Kamilla Elise Teesalu (vabariigis 65.), Nora Lilli Maamägi, Neleliis Pukk, Eleri Piho, Gerly Piho, Laura Bogdanov, Kaina Mertsina, Jaan Ader ja Ave Hõim.

20. detsembril kell 18 aastalõpupidu

Nädalainfo 9. -13. detsember

9. detsembril eelkool õp Anne juures

9. detsembril viib karjääriinfo spetsialist I. Lepasson 9. klassile läbi  töötoa "Enesetundmine"

9. detsembril viib karjääriinfo spetsialist I. Lepasson 7.-8. klassile läbi töötoa "Digitaalne jalajälg"

10. detsembril 5. klassil klassiüritus Tartus

10. detsembril 7. klassil heategevuslik õhtupoolik

Nädalainfo 2.-6. detsember

3. detsembril eelkool õp Krista juures

6. detsembril 6.-9. klassile rahvusülikooli loeng "Arktika- värav kliimamuutuste uurimiseks"

Nädalainfo 25. - 29. november

25. novembril eelkool õp Kaire juures

25. novembril 6. klassil klassiõhtu

26. novembril lähevad ERMi võistujoonistamisele Amariel, Nora Lilli, Marleen, Meribel, Kamilla Elise, Gerly. Nora Lilli Maamägi töö vääris äramärkimist ning Gerly Piho saavutas II koha. Palju õnne!

26. novembril lähevad noorte ideekonkursile Välgatus Laura B, Laura O, Neleliis, Kristiina, Ave ja Eleri

27. novembril jagavad reisimuljeid Erasmus-projektiga Kreekas käinud õpilased-õpetajad

28. novembril tuleb projekti Tagasi Kooli raames 7.-9. klassile rääkima oma karjäärist ja tööst kriminaalbüroo kriminaalteabe talituse juht Piia Radik-Tint.

29. novembril tuleb projekti Tagasi Kooli raames 4.-6. klassile oma karjäärist ja tööst rääkima kriminaalbüroo kriminaalteabetalituse vanemkriminalist Rainer Tagen.

29. novembril läheb Meribel Pukk auhinnaüritusele Eesti pikima kopratammi juurde Esnasse

Nädalainfo 18.- 22. november

18. novembril eelkool õp Rauli juures

18. - 22. nov matemaatikanädal

19. novembril lähevad 1.-3. kl õpilased Tartusse Vanemuise teatrisse etendusele "Lapsepõlvebänd"

20. novembril kell 11.30 kohtuvad 1.-4. kl õpilased raamatukogus lastekirjaniku Kristina Ruderiga

21. nov maakondlik ingliskeelne online-viktoriin 8. klassile

Nädalainfo 11.-15. nov

11. novembril eelkool õp Tiina juures

11. novembril lähevad 8. ja 9. klass  KIKi projekti raames Pärnusse õppekäigule

11. novembril lähevad 4.-7. klass projekti "Tagasi kooli" raames TÜ Chemicumi geoloogia osakonda õppekäigule 

Selgusid üle-eestilise aasta looma luulevõistluse parimad. Võitjate hulka valiti 6. klassi õpilane Meribel Pukk luuletusega "Kopral kodu kaldavees". Palju õnne!

15. novembril lõppes pranglimise I voor. Parimaid tulemusi näitasid Edgar Kuld (vabariigis 27.), Mona Rea Nerva (vabariigis 35.), Kamilla Elise Teesalu, Neleliis Pukk, Daniel Kure, Gerly Piho, Tormi Säärits, Joosep Kaur Reinsalu, Tanver Talvis, Laura Bogdanov ja Oliver Mägi. 

Nädalainfo 4.-8. nov

4. novembril eelkool õp Heleni juures

5. novembril katseline e-test matemaatikas 3. klassile

8. novembril perepidu novembri tähtpäevade tähistamiseks algusega kell 18 kooli võimlas

Nädalainfo 28. okt-1. nov

28. oktoober eelkool õp Alari juures

29. oktoobril katseline e-test eesti keeles 6. klassile

30. oktoobril sotsiaalvaldkonna e-test 7. klassile

30. oktoobril katseline e-test matemaatikas 6. klassile

31. oktoobril läheb 5. klass Kanepisse halloween`i saabumist tähistama

1. novembril katseline e-test eesti keeles 3. klassile

Nädalainfo 21.- 25. okt

Toredat koolivaheaega!

Nädalainfo 14.-18. okt

14. okt  eelkool õp Merikese juures

16. okt  KIKi projekti õppekäik Pärnumaale Kablisse 5., 6. ja 7. kl õpilastele

16. okt  3.kl õpilased Nora Lilli, Greete, Jaan ja Aaron lähevad maanteemuuseumisse liikluskonverentsile

17. okt  on 8. ja 9. kl õpilased Haridusfestivalil Paides

18. okt  raamatukogus Edgar Valterile pühendatud Pokukonverents

Nädalainfo 7. - 11. okt

7. okt eelkool logopeed Krista juures

8. okt lähevad 1.-5. kl õpilased Krootuse Rahvamajja etendusele "Kulplased"

9. okt ettelugemisvõistlus Põlva Keskraamatukogus 4. klassidele. Meie kooli 4. klassi õpilane Melani Kahar saavutas suurepärase II koha. 

9. okt lastevanemate üldkoosolek

Nädalainfo 30. sept- 4. okt

30. sept lähevad algklassid Saverna külakeskusesse vaatama etendust "Hiirte pidu"

2. okt e-tasemetöö loodusõpetuses 4. klassile

4. okt õpetajate päev

Nädalainfo 23.-27. sept

23. sept eelkool õp Katerina juures

23. sept Euroopa keeltepäeva tähistamine. 

26. sept osales 6. klass Põlvas õpioskuste olümpiaadil. Võistkond, mille koosseisu kuulusid Cassandra Randoja, Meribel Pukk, Daniel Kure ja Raven Kalpus, saavutas 4. koha.

26. sept osalesid 4.-9. klassi õpilased Karaski-Krootuse jooksul. Parimaid tulemusi saavutasid Tormi Säärits, Kristiina Jatsentjuk, Hugo Ermel, Ave Hõim, Ruudi Utšenikov, Mona Rea Nerva, Kermo Pukk, Anabel Meitsar, Joosep Kaur Reinsalu ja Marleen Tverdohleb.

Nädalainfo 16.-20. sept

16. sept eelkool õp Ivi juures

19. sept 4.-7. kl õpilased sõidavad Pärnu teatrisse etendusele "Doktor Dolittle" 

19. sept osaletakse Noorte Kotkaste ja Kodutütarde maakondlikul orienteerumismängul Räpinas

20. sept 4.-9. klass osaleb maailmakoristuspäeval

Nädalainfo 2.-13. sept

Alustame koolirütmi sisseelamist.

9. septembril eelkool õp Ulja juures

9.-10. sept õpilasesinduse liikmete valimine 5.-9. klassini

ÕPPEAASTA AVAAKTUS 1. SEPTEMBRIL KELL 10.

Avaaktusele järgnevad klassijuhatajatunnid ning seejärel kooli hoolekogu poolt korraldatud meeleolukas perepäev. Täpsem info on üleval Stuudiumis.

Palume jätta autod lasteaia juures olevasse parklasse. Kohtumiseni!

TOREDAT SUVEPUHKUST!

Nädalainfo 17.-21. juuni

17. juunist jätkub täiendav õppetöö

17. juunil õppenõukogu kell 9.00

19. juunil 9. klassi lõpupidu kell 13

Nädalainfo 10.-14. juuni

10. juunil toimub 9. klassi põhikooli lõpueksam matemaatikas

10. juunil lähevad 2. ja 4. klassi õpilased õppekäigule RMK Pähni külastuskeskusesse

11. juunil 1.-8. klassi lõpuaktus kell 11.30

11. juuni 3. klassi õppeaasta lõpu klassiüritus

12. juunist algab täiendav õppetöö

13. juunil toimub 9. klassi põhikooli lõpueksam valikaines

Nädalainfo 3.- 7. juuni

3. juunil toimub 9. klassil põhikooli lõpueksam eesti keeles 

5. juunil lähevad 1. ja 3. klassi õpilased õppekäigule RMK Pähni külastuskeskusesse

6. juunil läheb 6. klass klassiüritusele Tartusse

7. juunil 1.-4. klassi ekskursioon

Nädalainfo 27.-31. mai

29. mail 9. klassi tutipidu (viimane koolikell)

30. mail läheb 5. klass piknikule

30.mai-1. juuni 6.-8. klassi ekskursioon Palangale 

Nädalainfo 20.-24. mai

21. mail matemaatika tasemetöö 6. klassis (elektrooniline)

22. mail KEATi laager Mammastes 6. klassile

Nädalainfo 13. - 17. mai

14. mail eesti keele tasemetöö 6. klassis (elektrooniline)

15. mail matemaatika tasemetöö 3. klassis

Nädalainfo 6. - 10. mai

6. mail pildistamine koolis alates 8. 30st

7. mail kell 19 Tartu Vanemuises Ugala teatri noortelavastus "Moraal" 8.- 9. klassile

8. mail eesti keele tasemetöö 3. klassis

8. mail lähevad 4., 5. ja 9. klassi õpilased ekskursioonile Riia loomaaeda

9. mail heategevuslikud teatejooksud Põlvas kell 13 (2. ja 6. kl võistkonnad) ja Otepääl kell 14 (8. kl)

10. mail 9. klassil proovieksam eesti keeles

10. mail kell 18 kevadpidu kooli võimlas (õpilastööde näitus, kontsert, moedemonstratsioon, kohvilaud)

 

Nädalainfo 29. apr - 3. mai

2. mail veeohutusalane koolitus 1. klassile

3. mail 9. klassis matemaatika e-ülesannete katsetamine (4.-6. tund)

Nädalainfo 22.- 26. aprill

Õpilastel koolivaheaeg

27. aprillil lauluvõistlus Kanepi seltsimajas. Janeri Rohtla saavutas 7-9aastaste seas I koha, eripreemia sai Greete Haavistu. Ansamblite rühmas saavutasid tublid laululapsed  Eliise Linnus, Triinu Liis Seema, Hanna Brit Ermel, Lisandra Kukk, Janeri Rohtla, Greete Haavistu, Marta Kont, Ele Riin Seema, Melani Kahar, Kaur Merisalu ja Laur Kure I koha. 

28. aprillil hoolekogu eestvõtmisel toimuv hoogtööpäev kooli juures algusega kell 10

Nädalainfo 15.- 18. aprill

15. aprillil digipädevuse katseline tasemetöö 9. klassile

15. aprillil 8. klassi loovtööde kaitsmine

16. aprillil külastavad 7.-9. klassi õpilased Põlvas soomusrongi Wabadus

18. aprillil lähevad maakondlikule vene keele seiklusmängule 6. klassi tüdrukud 

Nädalainfo 8. - 12. aprill

8. aprillil läheb 6. klass klassiüritusele Tartusse

10. aprillil osalevad inimeseõpetuse elektroonilises piirkonnavoorus Daniel Kure, Kamilla Elise Teesalu, Kristiina Jatsentjuk ja Edgar Kuld. Parimaid tulemusi näitasid Kamilla Elise ja Daniel, kes saavutasid oma vanuseklassis II koha, Edgarile tubli 4. koht ning Kristiina 7. koha omanik.

Nädalainfo 1.- 5. aprill

1. aprillil Jüri/Mari päev 

1. aprillil Tartu Vanemuises Ugala teatri külalisetendus "Verikambi" 6.-9. kl õpilastele

2. aprillil hoolekogu koosolek kell 18

3. aprillil lähevad Põlvasse päästjatele külla 2. ja 3. klassi õpilased

5. aprillil 9. klass lahtiste uste päeval Tartu Kutsehariduskeskuses

 Nädalainfo 25.- 29. märts

25.-29. märtsil matemaatikanädal

27. märtsil lähevad maakonna sisejalgpalli meistrivõistlustele 3. klassi poisid Laur, Ralf, Romer, Joosep Kaur, Mattias ja tubli tüdruk Marleen. Meie võistkond saavutas tubli 5. koha. Täname FC Otepää treenerit Martin Raidi, kes aitas valmistuda ja oli lastega võistlustel kaasas.

28. märtsil rahvusülikooli loeng "Pildikesi surnud planeedilt-väljasuremised Maa ajaloos" 6.-9. klassile

Nädalainfo 18.- 22. märts

18. märtsil ettepanek koostööks, lastevanemate ümarlaud kell 18

20. märtsil maakondlikule kirjandusmängule Põlvasse lähevad Marta Kont, Laur Kure ja Marta Lehtmäe. Meie tubli võistkond saavutas III koha.

20. märtsil kinokülastus 7.-9. kl õpilastele "Tõde ja õigus"

21. märtsil matemaatikavõistlus "Känguru"

22. märtsil eesti keele nädala autasustamine. Aasta keelesõbrad 2019 on Marta Kont 3. klassist, Kamilla Elise Teesalu 6. klassist ja Ke Nette Nerva 9. klassist.

Nädala info 11.-15. märts

11.- 15. märtsil eesti keele nädal

11.- 13. märts pranglimise maakondlik finaal. Noormeeste võitja Võru-, Valga- ja Põlvamaa pranglijate hulgas on Edgar Kuld, oskajate III koha omanik Mona Rea Nerva, sirgujatest Joosep Kaur Reinsalu 5. koht, oskajatest 5. koht Kärol Mägi, 6. koht Kamilla Elise Teesalu. Täiskasvanutest I koht Ivi Luht, II koht Merike Tamm.

14. märtsil e-etteütlus

14. märtsil isamaalise omaloomingu konkursi autasustamisele Räpinas on kutsutud Kaina Mertsina, kes saavutas oma luuletusega III koha

15. märtsil vene laulude festival Põlvas

Nädalainfo 4.- 8. märts

5. märtsil lähevad Ahjale Tuglase maakondliku loomekonkursi autasustamisele Mona Rea Nerva, Ruudi Utšenikov , Ke Nette Nerva ja õp Ivi Luht

Konkursile oli saadetud 120 tööd 13 koolist. Meie õpilased saavutasid suurepärased tulemused: Mona Rea I koht, Ke Nette II koht ja Ruudi II koht. 

6. märtsil vastlapäeva tähistamine

8. märtsil maakondlik matemaatika olümpiaad 4.-6. klassile

Nädalainfo 25. veebruar-1. märts

Õpilastel koolivaheaeg.

27. veebruaril õpetajatel koolitus Krootusel

Nädalainfo 18.-22. veebruar

19. veebruaril lähevad 18 õpilast (1., 2., 3. ja 6. klassist) Tartusse Sadamateatrisse vaatama etendust "Naksitrallid"

22. veebruaril Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine

Nädalainfo 11. veebruar - 15. veebruar

12. veebruaril geograafia olümpiaad 7.-8. klassile

14. veebruaril õpilasesinduse korraldatud sõbrapäeva tähistamine

Nädalainfo 4. veebruar- 8. veebruar

4. veebruaril hoolekogu koosolek kell 18

6. veebruaril maakondlik matemaatika olümpiaad 7.-9. klassile

7. veebruaril lähevad Saverna Hooldekodusse kontserdiga külla 3., 4. ja 5. klassi õpilased

8. veebruaril 6. klassile KEATi loeng keskkonnahoiust

8. veebruaril 9. klass Intellektika haridusmessil Tartus

9. veebruaril Gerly Piho maakondlikul  kunstiolümpiaadil. Gerly saavutas III koha.

Nädalainfo 28. jaanuar- 1. veebruar

30. jaanuaril 6. klassile KEATi loeng küberturvalisusest ja raudteeohutusest 

31. jaanuaril eesti keele olümpiaad 5.-9. klassi esindajatele Põlvas

Paremate tulemuste eest hoolitsesid Kamilla Elise Teesalu (6. kl)- 5. koht, Ke Nette Nerva (9. kl) 5. koht ja Ave Hõim (7. kl)  8. koht.

31. jaanuaril 3.-6. klassi õpilaste kohtumine kirjanik Mika Keräneniga Kanepi Gümnaasiumis 

1. veebruaril 4.-7. klasside NUPUTA võistlus Räpinas 

Nädalainfo 21.- 25. jaanuar

23. jaanuaril toimub 6. klassile esimene KEATi (kaitse end ja aita teist) loeng. Matkatarkustest tuleb rääkima Aile Vals.

23. jaanuaril lähevad 3.-6. klassi õpilased Tartusse Cinamoni vaatama filmi "Lotte ja kadunud lohed".

24. jaanuaril õppenõukogu

25. jaanuaril 6. klassile kahetunnine KEATi loeng päästeteemadest (tule-, vee- ja pommiohutus, valmisolek hädaolukordadeks)

25. jaanuar II õppeperioodi lõpp

Nädalainfo 14.-18. jaanuar 2019

18. jaanuaril osaleb kogu 9. klass maakondlikul inglise keele olümpiaadil Räpinas. Karel Schattschneider saavutas suurepärase I koha

Nädalainfo 7. - 11. jaanuar 2019

 Hea tujuga uude aastasse!

11. jaanuaril tähistame oma koolimaja 63 aasta vanuseks saamist. Tähtpäeva puhul kirjutasid 5.-9. klassi õpilased häid soove, mis on välja pandud ka II korruse stendidele. Vahetundide ajal on õpilastel võimalik vaadata slaidiprogrammi meie kool minevikust, mille koostas paikkonna ajaloo õpetaja Merike Tamm.

Nädalainfo 10. - 16. detsember 2018

06.detsember KIK-i finantseeritud õppekäik TTÜ geoloogiainstituudi Särghaua õppekeskusesse

14. detsember 6. klass läheb  Võru loomade varjupaika rõõmu viima ja asukatega kohtuma 

Nädalainfo 03. - 09. detsember 2018

06.detsember 4. 5. 6. ja 8. klassi õpilastele KIK-i finantseeritud õppekäik Soomaa looduskeskusesse

07. detsember 3.-9. klassi õpilastel preemiareisile Vastseliina piiskopilinnusesse

Uus koolileht on valmis saanud

Nädalainfo 26. november - 02. detsember 2018

27. november 5. - 6. klassi õpilased ehitavad lindudele söögimaju.

28. november 2. klassil klassiõhtu

Nädalainfo 19. - 25. november 2018

Tavaline koolinädal koos oma rõõmude ja muredega

Nädalainfo 12. - 18. november 2018

12. november 3. klassi  ujumine (viimane)

Nädalainfo 05. - 11. november 2018

05. november 3. klassi  ujumine

05. november 6. klassi klassiõhtu

09. november I perioodi lõpp (kokkuvõtlik hindamine)

09. november isadpäeva tähistamine

Nädalainfo 29. oktoober - 04. november 2018

29. oktoober külas on sfääriline kino

29. oktoober 3. klassi  ujumine

29. oktoober 18.00 hoolekogu koosolek

30. oktoober 7., 8. ja 9. klassi õpilased lähevad õppereisile Tallinna. Plaanis on kõigepealt vaadata NUKUteatris etendust "Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal" ja pärast seda külastatakse Ajaloomuuseumi.

30. oktoober 5. klassi õpilased osalevad Kanepi Gümnaasiumis Halloweeni tähistamisel. 

Nädalainfo 22. - 28. oktoober 2018

VAHEAEG

Nädalainfo 15. - 21. oktoober 2018

15. oktoober 3. klassi  ujumine

18. oktoober õpilased osalevad haridusfestivalil Paides. Meie kool on valitud projektiga "Kiiged kooli" nominendiks kategoorias “Parim koostöö partneriga”. Võistleme selles kategoorias Kohtla-Järve Järve Gümnaasium “Teatrikonverents” ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi “Saksa keelega ettevõtlikuks” projektidega. Meie kool võitis II koha!

18. oktoober loodusvaldkonna III kooliastme (9. klassi õpilased) e-testi eelkatsetus

19. oktoober Ülenurme Muusikakoolis kontserdil

 

Nädalainfo 08. - 14. oktoober 2018

08. oktoober 3. klassi  ujumine

09. oktoober 1.-5. klassi õpilased kohtuvad Saverna raamatukogus kirjanikega

 

Õpioskuste olümpiaadi I koht

Saverna Põhikooli võistkond saavutas maakondlikul õpioskuste olümpiaadil I koha

ja nad esindavad Põlvamaad 27. oktoobril Tallinnas toimuval vabariiklikul olümpiaadil.

Meie edukasse võistkonda kuulusid: Kaina Mertsina,

                                                     Kärol Mägi,

                                                     Mona Rea Nerva,

                                                     Eleri Piho,

                                                     Kamilla Elise Teesalu.

Palju õnne! Suur tänu õpetaja Ivi Luht!

 Nädalainfo 01. - 07. oktoober 2018

01. oktoober seenenäitus

01. oktoober jätkub võõrkeeltenädal QR mäng

01. oktoober 3. klass läheb ujuma

02. oktoober loodusõpetuse tasemetöö 4. klass

03. oktoober vene keele päev

04. oktoober valla haridustöötajate vastuvõtt

05. oktoober õpetajate päev

Nädalainfo 24. - 30. september 2018

24. september jätkub spordinädal.

25. september tasemetöö loodusõpetuses 7. klass 

26. september Euroopa keeltepäev ja meie koolis algab võõrkeelte nädal. Alustame keelenädalat hommikuvõimlemisega  1. korruse fuajees kell 08.15.

27. september esimesel suurel vahetunnil viktoriin Euroopa keelt tundmisest.

27. september  6. klassi võistkond  osaleb Põlvas toimuval maakondlikul õpioskuste olümpiaadil.

28. september esimesel suurel vahetunnil  esinevad 8. ja 9.klassi õpilased vene keeles. 

Nädalainfo 17. - 23. september 2018

Neljandat korda aset leidev Euroopa spordinädal toimub kõigis EL-i liikmesriikides 23.09 – 30.09.2018. Meie alustame spordinädala üritustega 19. septembril.

19. september Põlvamaa koolinoorte MARATONIJOOKS 2018 osalevad õpilased alates 4.klassist.              Meeskonna suurus 30, ehk 15 tüdrukut + 15 poissi, kes 200 m kaupa üksteist kindlas järjekorras välja vahetades läbivad kokku 42 195 meetrit. Fotod: Koolist-Galerii

21. september spordipäev  

Nädalainfo 10. - 16. september 2018

10. september õpilasesinduse liikmete valimine klassides (5.-9. klass)

11. september lapsevanemate koosolek 17.30 

 Nädalainfo 03. - 09. september 2018

03. september esimese perioodi esimene õppenädal 

05. september ohutu liikluse päev, külla tuleb Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert  Kerli Tallo 

07. septembril tähistame vanavanemate päeva, ootame vanaemasid ja vanaisasid kooli, et oma lapsepõlvest õpilastele rääkida.   

Nädalainfo 27. august - 02. september 2018

27. august hoolekogu koosolek

28. august õppenõukogu koosolek

01. september tarkusepäeva aktus, perepäev Fotod: Koolist-Galerii 

Nädalainfo 20. - 26. august 2018

21. august uute õpetajate tervitamine

23. august  muuseumide infopäev ERMis 

24. august  haridustöötajate augustifoorum   

2018/2019. õppeaastat alustas Saverna Põhikoolis 69 õpilast,

  12.11.2018 seisuga on 67 õpilast

  1. klassis 9 õpilast, 2. klassis 11 õpilast, 3. klassis 9 õpilast,

  4. klassis  5 õpilast, 5. klassis 5 õpilast, 6. klassis 8 õpilast,

  7. klassis 6 õpilast, 8. klassis 10 õpilast, 9. klassis 4 õpilast.

 

 

↑ Tagasi üles